Створення рівних можливостей для освіти - спільна мета “Благодійного фонду Руслана Шостака” та Міністерства освіти і науки України

Створення рівних можливостей для освіти - спільна мета “Благодійного фонду Руслана Шостака” та Міністерства освіти і науки України

“Благодійний фонд Руслана Шостака” підписав меморандум про співпрацю з Міністерством освіти і науки України з метою забезпечити українських учнів та вчителів необхідними гаджетами для онлайн навчання.

Кожна дитина має право здобувати якісну освіту. І сьогодні діти-сироти не повинні залишатися осторонь освітнього процесу. “Благодійний фонд Руслана Шостака” та Міністерство освіти і науки України вирішили взаємодіяти в межах охорони дитинства. Зокрема, для забезпечення прав і різнобічних інтересів дитини, спрямованих на надання дітям якісного освітнього процесу, в тому числі дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Одним із основних напрямків цієї взаємодії стане забезпечення дітей гаджетами для навчання.

«Онлайн-навчання вже є звичним для наших дітей. Наше завдання як Фонду — створити рівні можливості для дітей в освітньому процесі. Перше, що ми хочемо зробити, це забезпечити українських учнів і вчителів комп'ютерною технікою. У першу чергу дітей-сиріт. Сьогодні в Україні існує величезна потреба в гаджетах для навчання, оскільки не всі батьки мають змогу їх придбати. Ситуація з забезпеченням комп'ютерами дітей-сиріт ще гірша. Вони дуже часто не мають доступу до онлайн-навчання. Ми вперше зіткнулися з цим в проєкті «Дитинство без війни». Тоді завдяки українським волонтерам ми змогли забезпечити майже 1000 дітей необхідними гаджетами. Проте Фонд готовий опікуватися всіма дітьми-сиротами України. І ми прагнемо співпрацювати з Міністерством освіти і науки України, щоб забезпечити дітей-сиріт усім необхідним для здобуття якісної освіти», — зазначила директор БО “БФ ”Руслана Шостака” Наталя Масло.

«Станом на кінець навчального року 1,5 млн школярів навчалися дистанційно. Тому забезпечення учнів гаджетами для навчання є одним із пріоритетних напрямків МОН. Наразі спільно з різними партнерами вже доставлено понад 96 тисяч гаджетів для вчителів і понад 34 тисячі для учнів. Проте ще 217 тисяч гаджетів вкрай потрібні українським школярам. Наше завдання — забезпечити доступ до освіти кожній українській дитині», — підкреслив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.